Biography

Cher Lloyd > Biography

16. ledna 2013 v 19:13 | Wendy | © source-cherlloyd

Cher Lloyd se narodila 28. července 1993 v Malvern, Worcestershire, Anglie. Stala se známou účastí v talentové soutěži X Factor, kde skončila na čtvrtém místě. Krátce poté podepsala smlouvu se Simonem Cowellem a jeho firmou Syco Music. Její debutový singl, "Swagger Jagger" obdržel smíšené reakce od posluchačů a kritiků, ale i přesto se dostal na vrchol britské hitparády a na druhé místo v irské hitparádě. Její druhý singl "With Ur Love" vyšel 31. října, obsadil 4. místo v britské hitparádě a 5. místo v hitparádě irské. Následně vyšlo 7. listopadu 2011 její debutové album Sticks + Stones, které se v britské hitparádě umístilo na 4. místě. Její tři videoklipy na kanálu YouTube mají už více než 53 milionů shlédnutí.
Její rodina bydlí v Malvernu. Cher je nestarší ze čtyř dětí, Josh, Sophie a Rosie. V Malvernu studovala umění. Její pobyt na škole nebyl ale zrovna příjemný, kamarádi jí odsuzovali a proto se tam Cher necítila úplně nejlépe. Vystřídala 1 základní a 2 střední školy. Už jako malá sledovala X Factor s rodinou a snila o tom,že se tam jednou sama objeví. Cher se dostala do soutěže až na druhý pokus. Zkoušela se tam dostat už o dva roky dříve, ale věková hranice 16 let jí to nedovolila.
Její největší inspirací je Nicki Minaj, americká rapperka a zpěvačka. Obdivuje celý její label, který je pod pevným vedením Lila Wayna. Další umělec, ze kterého si Cher hodně vzala a nechala se jim inspirovat, je country zpěvačka Dolly Parton, kterou obdivuje už od útlého věku.
 
 

Reklama
Reklama